Prípravy na svadbu v mnohých prípadoch počítajú aj s rozlúčkou so slobodou. Ako taká rozlúčka vyzerá a čo “obnáša” sa dočítate v našom článku.

Rozlúčku so slobodou v minulosti usporiadali skôr muži, ale v poslednej dobe si začali svoju rozlúčku užívať aj ženy. K nám sa táto tradícia dostala zo zahraničia a stala sa veľmi obľúbenou. Je to predovšetkým odreagovanie od stresu a zhonu pri prípravách na svadbu. Cieľom je užiť si bezchybný večer s najlepšími priateľmi, odviazať sa a cítiť sa slodobne… Koľko slobody je ale dovolené?

Čo sa na rozlúčke smie?

Kam až sa na rozlúčke zájde záleží spravidla na budúcich manželoch a ich dohovore. Mali by si ujasniť hranice, čo ešte áno a čo už nie, aby sa z nej nakoniec nestala predsvadobná nočná mora. Niektorí si dokonca dovolia aj posledný “nemanželský” sex. Väčšinou sa ale jedná o nejaký striptíz a pod. Sú to posledné dni “slobody”, tak partnera nechajte, nech si ich riadne užije. Keď je reč o posledných dňoch, kedy sa rozlúčka vlastne koná?

Na kedy rozlúčku naplánovať

Lúčenie so slobodou by malo prebiehať posledný deň pred svadbou. Len ťažko si to ale ide predstaviť – na takýchto rozlučkách sa väčšinou dosť holduje alkoholu a predstava, že budete musieť druhý deň skoro vstávať, aby ste stihli svoju vlastnú svadbu, nie je práve ideálna. Nehľadiac na to, že na nej chce človek vyzerať trochu k svetu, a to po prebdenej noci s rannou opicou veľmi nejde. A navyše by ste mohli dopadnúť ako postavy vo filme Vo štvorici po opici a na svoju svadbu skoro nedoraziť … Takže je lepšie usporiadať rozlúčku niekoľko dní vopred.

Zariadiť si sám alebo najať agentúru?

Ak máte na svadbu s partnerom peniaze bokom a budú vám nejaké “prebývať”, je dobré si ušetriť čas a nechať aspoň plánovanie rozlúčky na niekom inom. Existujú špeciálne agentúry, ktoré zariadia v podstate úplne všetko – zabezpečia vhodné miesto, výzdobu, rozoslanie pozvánok, štýlovú dopravu limuzínami, program a ľudí, ktorí na neho budú dohliadať, a v neposlednom rade aj catering. Ak je vám milšie, aby ste si rozlúčku usporiadali vy sami, musíte ale počítať s ďalším časom vynaloženým na plánovanie, alebo nebyť náročný. Ďalšou možnosťou je, že vám rozlúčku usporiadajú vaši priatelia, robia sa aj utajené rozlúčky, kedy si kamaráti pre budúceho novomanžela prídu a nič netušiaceho ho odvezú na “miesto činu”.

 

Zdroj: spoznajmesa.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *